Jdi na obsah Jdi na menu
 


GOOD CHARLOTTE

28. 1. 2006
Good Charlotte

Obrázek “http://www.gcphoto.ic.cz/1/271.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

 

3. března 1979 se jedné rodině ve Waldorfu v americkém státě Maryland narodila dvojčata Benji a Joel.

Jejich rodičům to zrovna moc neklapalo, ale naštěstí měli Benji a Joel vždycky jeden druhého. Když už se rodina skoro rozpadla, pustili se do muziky. Díky staršímu bratru Joshovi se dostali k albům kapel jako jsou třeba Rancid, Minor Threat, the Cure, the Smiths a spoustu dalších. Tenhle styl muziky je hodně ovlivnil.

 

Tak se Benji začal v 16 učit na kytaru a Joela to táhlo spíš ke zpěvu. Benji říká: "Hned nato jsme začali skládat vlastní písničky. Jakmile jsme se vrátili ze školy, zavřeli jsme se do pokoje a tam jsme každý den hráli a zpívali."

 

Když se k nim přidal basák Paul a bubeník Aaron, pojmenovali svou kapelu podle dětské knížky "Good Charlotte" a svoje první vystoupení měli u souseda ve sklepě před asi 20 lidmi. "Hráli jsme jenom naše vlastní písničky, protože jsme nebyli dost dobrý na to, abysme se naučili songy někoho jinýho."

 

Benji s Joelem se začali věnovat hudbě, ikdyž neměli skoro žádné peníze na vybavení ani žádné kontakty s hudebním průmyslem. Good Charlotte natočili první demo, napsali svůj životopis a začali to rozesílat do všech nahrávacích společností, které našli v časopisech.

 

"Do těch dopisů jsme psali: my jsme Good Charlotte a pokud s náma podepíšete smlouvu hned, vyjde vás to mnohem levnějc, než když budete čekat." vzpomíná Benji. "Měli jsme štěstí, že jsme nebyli moc informovaný. Proto nás nemohlo odradit to, jak to v showbusinessu opravdu chodí."

 

V červnu 1997 dvojčata odmaturovala a jako dárek za ukončení školy jim maminka darovala letenky do Kalifornie. "Některé z našich oblíbených kapel jako třeba Green Day začínali v klubu 924 Gilman Street na východním pobřeží. Takže když jsme odmaturovali, hned v létě jsme jeli navštívit ten klub. Nikdy předtím jsme ani neletěli letadlem, ale měli jsme tetu v Berkeley a ta nás nechala u sebe přespat."

 

Bráchové se vrátili domů do Marylandu s novou inspirací a odhodláním. Přestěhovali se do Annapolis, kde odehráli spoustu koncertů a na živobytí si vydělávali "všema možnejma špinavejma pracema." Benji jich vyzkoušel přes 30! "Byly to těžký časy, ale zároveň jsme se měli fajn. Občas je dobrý mít hlad."

 

Když se ke Good Charlotte přidal i druhý kytarista Billy, kapela byla kompletní. Vyhrála místní soutěž a jejich song "Can't Go On" byl zařazen na výběrové album místních talentů. Začal se o ně zajímat jeden manažer a kapela Lit jim nabídla, aby jim dělali předskokany na jejich vyprodaných koncertech na východním pobřeží.

 

"Neměli jsme prachy, neměli jsme auto a tak jsme se nemohli dopravit na koncerty. Naše maminka bydlela na pozemku sousedů v něčem, co by se dalo nazvat kůlna, a jediný, co měla, byla malá dodávka. Přesto nám to auto dala, abysme mohli jet na ty koncerty a řekla, že sama se do práce dostane vlakem nebo pěšky. To jenom dokazuje, jak moc při nás celou dobu stála."

 

"Když jsme v prosinci 1999 vystupovali v New Yorku s Lit, všechny nahrávací společnosti nám odpověděli. Smlouvu s Epic jsme podepsali v květnu 2000 ve studiu, kde jsme natočili naše první album Good Charlotte a to vyšlo v září 2000."

 

Od té doby byla kapela pořád na cestách. Po 3 měsících koncertování s MxPx přišlo Warped Tour 2001 a pak vystupovali až do Vánoc. Také jeli na turné do Austrálie a na Nový Zéland, kde se jejich debutové album stalo platinovým. Díky stálému vystupování získali Good Charlotte spoustu fanoušků a jejich videa "Little Things", "Motivation Proclamation" a "Festival Song" se začali často objevovat na MTV. Na americkém MTV dokonce Benji a Joel uváděli (a myslím, že ještě uvádí) pořad "All Things Rock".

 

V roce 2002 vydali Good Charlotte druhé album s názvem "The Young and the Hopeless" a na podzim roku 2004 vyšlo třetí CD "The Chronicles of Life and Death".

 

Benji říká: "Nemyslím si, že jsme lepší, než ostatní kapely, ikdyž si myslím, že jsme upřímnější a přirozenější, než většina z nich. Chceme, aby nás lidi posuzovali podle toho, co opravdu děláme a ne, aby nás zařadili do nějakého žánru mezi další kapely, se kterýma nemáme nic společnýho."

GC a Justin!??
Good Charlotte obvykle čerpají nápady z punk-popu, ale inspiraci pro své čtvrté album hledají v minulosti. "Právě teď jsem si fakt oblíbil hudbu 80. let, jako Cyndi Lauper a Tiffany a myslím, že to je přesně ten styl, kterým se nechá nový materiál ovlivnit," řekl Benji Madden.

Fanoušci Good Charlotte tak mohou očekávat tak trochu retro rytmus nového alba, která by se mělo začít točit v prosinci. "Už jsme se toho tak trochu dotkli na naší poslední desce a na novém albu budou určitě písničky, které půjdou dále tímto směrem," říká Benji.

Benji a jeho dvojče Joel tvoří autorský a producentský tým, kterímu se říká Dead Executives. Podíleli se např. produkcí všech tří nových písniček pro Best Of desku Hilary Duff.

"Točila jsem hlavně s Benjim a to je blázen, takže to byla legrace," řekla Duff. Ale Madden k tomu řekl, že se ve skutečnosti spíše ve studiu krotil. "Hilary je teď jako moje malá sestra a dobře jsme se spolu bavili, ale když jsme byli spolu ve studiu, tak jsem byl vlastně hodně klidnej," směje se. "Býval jsem mnohem horší, ale to víte, k holkám musíte být laskavější."

Už bez žertování Madden říká, že je na nový materiál, který společně s dospívající popovou hvězdičkou natočil, velmi pyšný. "Strašně se mi to líbí, co jsme s Hilary udělali," řekl.

Bratři Maddenovi nejsou zaneprázdnění psaním písniček pouze pro Good Charlotte, ale i pro další hudebníky. "Vždy jsme dělali tvůrčí setkání s pár lidmi. Bude zase zajímavé, co z toho vzejde. Nikdy nevíte, co z toho bude, ale řekl bych, že na konci roku by se mohlo pár věcí objevit."

Oba by rádi rozšířili své hudební obzory a vytvářejí tak seznam osobností, se kterými by rádi spolupracovali. Je mezi nimi Justin Timberlake, Christina Aguilera, Nine Inch Nails a Marilyn Manson.

"Náš telefon byl dlouho vyvěšený," řekl Madden. Ale jak říká kytarista, jeho primárním cílem je teď návrat Good Charlotte. "Joel a já se teď budeme určitě soustředit jen na kapelu, ale až to všechno skončí, zaměříme se na další věci."
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Má nejoblíbenější světová kapela

(BasBik, 28. 12. 2009 23:53)

MAJÍ OPRAVDU NÁDHERNÉ PÍSNIČKY. VŠEM JEJICH POSLECH NA 100% DOPORUČUJI.. A JSEM MOC ŠŤASTNÝJIM ZA TO, ŽE SE DÍKY SOBĚ, TAKŘKA Z NIČEHO VYPRACOVALI AŽ TAM, KDE JSOU DNES!!!

GOOD CHARLOTTE

(Tracy =), 8. 4. 2007 20:13)

MOCNĚ NEJLEPŠÍ!!! BEZ NICH ANI RANU!!

The best group on the world!

(Good Charlottka!!!!!!, 24. 7. 2006 10:01)

The best group on the world!

(Good Charlottka!!!!!!, 24. 7. 2006 10:01)

JSOU TO BORCI!!!!!

(Mirek Fiedor, 23. 5. 2006 15:57)

Na Good Charlotte nikdo nemá!Je to nejlepší kapela na světě!!!!!